Вести

Вести

ПРОЕКТИРАНИ ЗА ВАШИОТ СВЕТ

Вашиот успех доаѓа со искуството. Вие знаете како се фокусирате на вистинската вредност која ја има рециклирањето и брзо да ги сортирате материјалите за процесирање. НОВАТА серија манипулатори MH3000 се специјално ПРОЕКТИРАНИ за...Повеќе

Повеќе

Најмалата машина на Caterpillar во најмалиот град на светот

Хум на Истра е познат како најмалиот град на светот. Се наоѓа во средишниот дел на Истра, 14 километари југоисточно од Бузет и тука е со векови (првите пишани трагови датираат од 1102 година). Во внатрешноста на сочуваните...Повеќе

Повеќе

Училишниот брод „Јадран” опремен за идните пловидби со доверливиот мотор на Caterpillar

Чест ни е и големо задоволство  што Tекноксгруп заедно со Јадранското бродоградилиште Бијела, токму во моментот кога излегува овој текст, интензивно работат на ремонтот на надалеку познатиот брод „Јадран”.  Овој брод е...Повеќе

Повеќе

Нашите машини им помагаат на загрозените од катастрофалните поплави

Во почетокот на мај, 2014 г. на  Босна и Херцеговина ѝ   се случија катастрофални поплави. Подивените реки направија огромни штети и уништија станбени, деловни и инфраструктурни објекти во поголемиот дел на...Повеќе

Повеќе

Ренекспо

Меѓународна конференција за биомаса и биогас Повеќе

Повеќе

Дела! Не само зборови

Ние не само дека пишуваме, говориме и огласуваме – НИЕ РАБОТИМЕ!Повеќе

Повеќе

По 10 години Проаква конечно купи нов ”булдожер”

МЈП Проаква по пауза од околу десетина години деновиве конечно се поднови со нова механизација.Прептпријатието набави ново основно средство, градежна машина, ровокопач ( во народот попознато како булдожер ) , од марката...Повеќе

Повеќе
Displaying results ###SPAN_BEGIN###%s to %s out of ###SPAN_BEGIN###%s